BENİM ÇÖZÜMÜM YOKSA…

Sessizce ve kimsesizce yaşadığım hiç kimsenin bilmediği, anlayamayacağı bir yas içindeyim. Hep görüneni gerçek sandığım, anladığımın anlayamadığım, en acısı sevmeye çalıştığımın sevemediğim olduğu bir yas; ömrünce sürüp giden… Bu benim mi suçumdu?

Acımı dindirecek bir sihirli değnek yok. İçimde düğüm düğüm olan bir dehşeti izliyorum; hayal kırıklıklarına tutsak. Hayatımda daha ne kadar acıya tanık olacağım ki? Acılardan mı doğdum yoksa, acılardan mı kanat taktım kendime? Ondan mı uçamayışım? Her şey yeniden var olsa ben başka biri olur muyum acaba? İnsan kendine anlatamadığı acılarını kelimelerle nasıl anlatır ki? Sonu olmayan sorularım benim gibi yalnız kalıyor bu cevapsızlıkta. Sonsuzluğa uğurlamak istiyorum kendimi; ölümün sonsuzluğuna ve en kusursuz olana.

Bir kalabalık var içimde kendi cenazesini taşıyan kendi içinde en derin yerine gömülen; binlerce ben’den ölüler… Tuttuğum yasların çoğalttığı, yalnızlıkla süslenen ağıtlar.

Yolun sonuna bu şekilde gelmek çok ağır. Yine yoluma çıkanın yalnızlığım olduğunu görüyorum. Yine çaresizliğim var. Tüm çabaların sonuçsuz ve boşuna olduğu bir hengâme içimde. Acıları nasıl oluyor da bu kadar başarılı bir şekilde kendime doluyorum? Nasıl bu denli hüzne boğuluyorum? Biliyorum hiçbir kelime çözüm olmuyor. Kendimi avuturken sığındığım bu satırlar bile gölgemi sürüyor. Çıkmaz sokaklar, karanlığa saplanmış sonsuz bir yitiriliş… Hep bir kopuş, parça parça savuruyorum yaşama isteğimi; parça parça yok olan ölemeyen bir bedene dönüşüyorum. Yürürken nefes alırken bir zehri taşıyorum kendimle, yine de içimde kalıyor bu zehir.

Sessizce ve kimsesizce yaşadığım hiç kimsenin bilmediği, anlayamayacağı bir yas içindeyim.

 • “KABUK ADAM” ÜZERİNE: “KABUK ADAM” YAŞANAMAMIŞ BİR AŞK DEĞİLDİR.
  “KABUK ADAM” ÜZERİNE: “KABUK ADAM” YAŞANAMAMIŞ BİR AŞK DEĞİLDİR.
 • “İÇİMDEKİ YANGIN” FİLMİ ÜZERİNE
  “İÇİMDEKİ YANGIN” FİLMİ ÜZERİNE
 • MUTLAKA OKUNMASI GEREKEN 100 ROMAN
  MUTLAKA OKUNMASI GEREKEN 100 ROMAN
 • UNUTULMAZ FİLM KARAKTERLERİ
  UNUTULMAZ FİLM KARAKTERLERİ
 • ERENDİZ ATASÜ’NÜN “DÜN VE FERDA”SI ÜZERİNE…
  ERENDİZ ATASÜ’NÜN “DÜN VE FERDA”SI ÜZERİNE…
 • “KARŞI PENCERE” FİLMİNİN UNUTULMAZ MEKTUBU
  “KARŞI PENCERE” FİLMİNİN UNUTULMAZ MEKTUBU
 • “DÜNYANIN SONUNDAKİ EV” FİLMİ ÜZERİNE: AŞKTA CİNSİYET YOKTUR
  “DÜNYANIN SONUNDAKİ EV” FİLMİ ÜZERİNE: AŞKTA CİNSİYET YOKTUR
 • “12 YILLIK ESARET” FİLMİ ÜZERİNE
  “12 YILLIK ESARET” FİLMİ ÜZERİNE
 • “MAVİ EN SICAK RENKTİR” FİLMİ ÜZERİNE
  “MAVİ EN SICAK RENKTİR” FİLMİ ÜZERİNE
 • KARL MARX’IN EŞİNE YAZDIĞI MEKTUP
  KARL MARX’IN EŞİNE YAZDIĞI MEKTUP