DİDEM MADAK BELGESELİ: “SON DİZESİZ ŞİİRLER” 30 OCAK’TA

Şiirimizin “acıklı sözler kraliçesi” olan 2011 yılında kaybettiğimiz şair Didem Madak’ın şiirlerinin seslendirildiği  “Son Dizesiz Şiirler: Didem Madak” belgeseli 30 Ocak 2017 saat 20:00’de İstanbul Şişli Kent Kültür Merkezi’nde ilk kez seyirci ile buluşacak.

Yönetmenliğini Hikmet Kerem Özcan’ın yaptığı belgeselin yapımcısı Fatih Zenginoğlu, görüntü yönetmeni Ömer Miraç Tunç, müzikler ise Cenap Oğuz’a ait.

Belgeselde 9 erkek ve 1 kadın oyuncu Didem Madak’ın şiirlerini seslendirecek. Bu sanatçılar: Defne Yalnız, Musa Uzuner, Bülent Emin Yarar, Yetkin Dikinciler, Levent Üzümcü, Tuncer Salman, Burak Tamdoğan, Lebip Gökhan, Nebil Sayın ve Hakan Özgömeç.

Didem Madak, daha çok feminist yönüyle tanıtılmaya çalışılsa da daha çok itirafçı, gizdökümcü bir şairdir. Edebiyatımızda itirafçı şair yoktur diyenlere onun şiirleri bir cevaptır. Didem Madak, şiirleriyle şiirseverlere benzersiz bir kapı aralamaktadır. Acının, mutsuzluğun, anne özleminin, yalnızlığın, çocukluğun ön planda tutulduğu şiirleri samimi, cesur bir söylemle dile gelmiştir. Madak, basit sözcüklerle gündelik hayatı derinlikli bir boyuta ulaştırmıştır.